alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
Skoči na glavno vsebino

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-junij 2024

V mesecu juniju so se otroci pogovarjali o prihajajočih počitnicah in kako se ustrezno zaščititi pred soncem. Ustvarjali so morske motive za popestritev dekoracije v vrtcu. Otroci iz mlajše skupine so veliko delali in ustvarjali z domačim plastelinom in se razgibali...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica – maj 2024

V mesecu maju smo skupaj z otroki pričeli urejati igrišče in vrtove na njem. Otroci obeh skupin so se seznanjali s sajenjem in urejanjem eko zeliščnega, zelenjavnega in cvetličnega vrta. Otroci mlajše skupine so raziskovali domači kraj in gozd v bližini in se...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-april 2024

V začetku meseca aprila je otroke obiskala knjižničarka in otrokom povedala zgodbico o pajku. Preko socialne igre so tudi sami spletli pajkovo mrežo. V mesecu aprilu smo se pogovarjali o družini, sorodstvenih vezeh in se seznanili z družinskim drevesom. Otroci so ob...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica – marec 2024

V mesecu marcu so otroci preko projekta Skrbim za svojo mačko pregledovali in barvali poučne pobarvanke, zbirali ideje o skrbi za mačke, prebirali knjige ter poslušali in prepoznavali zvoke oglašanja hišnih ljubljenčkov. Otroci iz skupine Sončki so izdelali tudi...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica – februar 2024

V mesecu februarju so se otroci seznanjali s kulturo, in sicer so poleg proze spoznavali tudi poezijo, se seznanjali z besedami ilustrator, pesnik in pisatelj. Otroci so preko fotografij in literature spoznavali slovenskega pesnika Franceta Prešerna in se seznanjali z...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-januar 2024

V novo leto, leto 2024, smo zakorakali z zimsko temo, ki je vključevala skrb za živali pozimi (otroci so opazovali ptičjo hišico na igrišču vrtca), igro na snegu, igro s snegom v igralnici (polnjenje in praznjenje posode, pretresanje in mešanje snega), ustvarjanje...

več...

Dogajanje v vrtca Kamna Gorica – december 2023

V mesec december je otroke popeljal praznično okrašen vrtec – pravljična dežela snežakov in sladkarij. Prvi teden v mesecu so se najstarejši otroci udeležili tečaja drsanja v Radovljici, še prej pa se seznanili z opremo in si ogledali posnetke o tem športu. Cel...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-november 2023

V mesecu novembru so se otroci seznanjali z življenjem čebel. Spoznavali so jih preko pogovora, knjig informativne narave in različnih slikanic. Starejši otroci so na sprehodih iskali čebelnjake in panjske končnice v bližnji okolici. Na dan tradicionalnega slovenskega...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-oktober 2023

V mesec oktober smo zakorakali z obiskom gasilcev. Gasilci  iz PGD Kamna Gorica so otrokom predstavili opremo in vozilo s prikolico, ki jo uporabljajo pri svojem delu. Uspešno smo izvedli tudi vajo evakuacije. Ostale dni v mesecu so otroci jesensko ustvarjali in...

več...

Dogajanje v vrtcu Kamna Gorica-september 2023

Mesec september smo poimenovali kar uvajalni mesec, saj se otroci navajajo na nove skupine, prijatelje, prostore vrtca in vzgojiteljice. Velik poudarek smo dali na igro, ob kateri so se otroci seznanjali s pravili v igralnici, prepevanje pesmi, socialne igre in tako...

več...
Dostopnost