Enota Kropa

Enota je odprta od 5.30 do 15.45 ure

Organizacijska vodja enote: Doroteja Škriba, vzgojiteljica predšolskih otrok

Uradne ure vodje enote za starše: 1x mesečno, po dogovoru

Enota Kropa –  stoji na lepi lokaciji nad starim delom Krope. V enoti so tri igralnice, ki nudijo dovolj prostora za vsakodnevne dejavnosti. V stavbi imamo razdelilno kuhinjo; malice in kosila pripravljajo kuharice v leškem vrtcu, od koder hrano vozimo.

Na prostem, kjer izvajamo različne načrtovane dejavnosti, preživimo veliko časa. Tako je pri vrtcu veliko otroško igrišče z igrali in peskovnikom, asfaltirana površina pred vrtcem nudi možnosti za pridobivanje gibalnih spretnosti pri vožnji s skiroji, tricikli, pri kotalkanju in igrah z žogami ter drugimi telovadnimi rekviziti. Veliko se potepamo in hodimo v okoliško naravo, jo spoznavamo, raziskujemo in doživljamo v vseh letnih časih, spoznavamo svoj domači kraj in bogato dediščino kovaštva, sodelujemo na kulturnih prireditvah v kraju.

Naš skupni vsakdan popestrimo z obogatitvenimi dejavnostmi, v katere se vključujejo otroci vseh skupin: športni dopoldnevi, lutkovne igrice, praznovanja v vrtcu, obiski pomembnih ustanov, krajanov, staršev, izleti, …

V našem vrtcu se, kot v veliki družini, med seboj dobro poznamo, se skupaj igramo, veselimo, si pomagamo in se imamo radi.