• Metulji in pikapolonice smo izvedli pomladne športne izlete za športno značko. Obiskali smo pretvornik nad Kropo.
• V okviru z nahrbtnikom v knjižnico nam je knjižničarka predstavila novo zgodbico na teme praznikov oz. jajc in mladičkov.
• Spoznavali smo zelišča, jih sejali v okviru projekta ekovrtca: Med kot zdravilo in sladilo. Posejali smo medonosne rastline, jih zalivali, opazovali rast in presajali v večje lončke. Nekaj so jih otroci odnesli domov.
• Izvajali smo pestre gibalne dejavnosti na prostem, igrali na igralih,plezalih, se vozili s skiroji, kolesi in poganjalci na asfaltu ( športna značka), oblikovali iz peska v peskovniku, se razgibali v vadbenih uricah in se spoznavali z rajalnimi in gibalnimi igrami iz slovenske zakladnice.
• Ustvarjali smo na temo velikonočnih praznikov, pihali jajčka in iskali presenečenja velikonočnega zajčka.
• Obiskal nas je dedek otrok našega vrtca in nam prikazal izdelovanje piščali iz vrbovih vej. Otroci so jih tudi dobili in piskali nanje.
• Otroci, ki odhajajo v šolo so reševali naloge Cici- vesele šole.