POROČILO O DOGAJANJIH V MESECU JUNIJU

• Mucki so urejali svoj sobni vrtiček, ga opazovali in vsakodnevno zalivali. Odšli so se tudi posladkati do bližnje slaščičarne na sladoled. Miške je obiskal dedek g. Andrejaša, jim predstavil orglice in zaigral. Spoznali so tudi mažoretko, ki nas je obiskala v vrtcu.
• Polžki so obiskali gasilski dom. Spoznali so zgodbico o gasilcu Micku in vso gasilsko opremo.
• Ribice so obiskale skupino otrok v CUDV M. Langusa, kjer so se razgibavali na poligonu in uživali v igri. V sklopu projekta » Varno s soncem« so se navajali na pravilno uporabo sončne kreme. Začetek poletja so s prijatelji proslavili z vodnimi igrami na igrišču.
• V metuljčkih so se vozili s poganjalčki na asfaltnem igrišču pred šolo. Obiskali so Waldorfski vrtec in se v njem igrali, ter poslušali pravljico »Lep dan«.
• Račke so vsem skupinam predstavile dramatizacijo zgodbice; »Živali iščejo sonce«. Slikali so na bele bombažne majice, si ogledali temo morsko življenje in se o njej marsikaj naučili.
• V medvedkih so spoznali poklic vrtnar, cvetličar in vse njihove pripomočke za delo. Ogledali so si najbližjo cvetličarno in vrtnarijo Antolin v Radovljici. Se vključili v program » Varno s soncem« in se naučili pravilno mazanja s sončno kremo.
• Vse skupine sta obiskala dimnikarja in nam predstavila svoj poklic. Na obisk je prišel tudi pisatelj Žiga X. Gombač in nam predstavil svojo avtorsko slikanico »Veverička Muki«. Vsak otrok je dobil za darilo eno slikanico 
• Skupine kužki, zajčki in žabice pa so se poslovile od otrok, ki jeseni odhajajo v šolo, se pogovarjali o temi »Hura počitnice« in odšli skupaj na sladoled. V skupino žabic je prišla ena od mamic in izvajala skupaj z otroki atletske vsebine na stadionu.

Za enoto Radovljico zapisala: Sabina Kananović