• Po praznikih smo se z otroki pogovarjali o prazničnih doživetjih ter se igrali z novimi igračami Dedka Mraza.

• Ob sredah smo v športni igralnici praznovali rojstne dneve otrok rojenih v mesecu januarju.

• 06. 01. je naš vrtec praznoval 5. rojstni dan. Vsi skupaj smo okrasili vhod vrtca z baloni in se zbrali v športni igralnici, kjer smo zaplesali na poskočno otroško glasbo.

• 15. 01. nas je obiskala medicinska sestra ga. Marjanca Ješe in nam na zanimiv način predstavila svoj poklic.

• 16. 01. pa je otrokom 2. starostnega obdobja medicinska sestra ga. Marija pregledala zobe in jim ponovno pokazala, kako se pravilno čisti mlečne zobe.

• V mesecu januarju smo se pogovarjali o zimi in pticah v tem letnem času. Z otroki smo prebirali zgodbice, deklamacije in uganke, prepevali pesmice ob spremljavi kitare ter izdelovali, risali, lepili, slikali zimo in ptice.

• 21. 01. smo izdelovali lojne pogače za ptice. Otroci so aktivno sodelovali pri polnjenju lončkov z maso za pogače, jih opazovali pri strjevanju, čez nekaj dni pa so jih obesili na drevesa na igrišču in v okolici vrtca.

• 27. 01. smo ob 17. uri imeli predavanje g. Marka Juhanta na temo Celostna vzgoja otroka. Poleg strokovnih delavk so bili na predavanje povabljeni starši.

• ZIMSKI ŽIV – ŽAV nas je tako pritegnil, da smo se domenili s knjižnico v Kropi, kjer bomo naše likovne izdelke razstavljali v februarju in marcu.

• Veliko časa smo preživeli na prostem, kjer smo:
– hodili na sprehode v okolico vrtca,
– opazovali naravo pozimi,
– poslušali in opazovali ptice,
– obesili lojne pogače,
– se igrali s snegom,…

• Vestno obiskujemo in urejamo eko kotiček z ločevalnimi zabojniki in eko bralni kotiček. Otroci in starši pridno prinašajo odpadni material in se jim lepo zahvaljujemo.

• Otroci, ki jeseni odhajajo v šolo nadaljujejo z Veselim bralčkom.