alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
Skoči na glavno vsebino

VRTEC LESCE – DEJAVNOSTI V MAJU 2015
V mesecu maju 2015 smo izvedli pestre dejavnosti, ki so se nanašale na naslednje teme:
ČEBELA ADELA; DROBIŽKI; ZELO LAČNA GOSENICA; HIŠNI LJUBLJENČKI; MEDVEDI IN MEDVEDKI; TRAVNIK IN DROBNE ŽIVALICE; LJUBIM NARAVO, KAKO LEPO; KDO SE SKRIVA TAM V TRAVI; DOMAČE ŽIVALI; TRAVNIK – VRT; PISAN TRAVNIK VRTČEVSKIH DOGODIVŠČIN.

Potekale so naslednje dejavnosti:
• PAPIRNA AKCIJA je potekala od 4. 5. do 22. 5. 2015; zbrali smo 2 toni papirja, za kar smo dobili125 evrov; vsem se zahvaljujemo za sodelovanje,
• ARBURETUM in razstavo dinozavrov so si ogledali otroci drugega starostnega obdobja; bili so navdušeni ter se v vrtec vrnili polni novih vtisov,
• »TEATER ZA VSE« je za otroke prvega starostnega obdobja pripravil igrico » ZELO LAČNA GOSENICA«,
• » ČRKOZNALČEK« – ob zaključku projekta, ki je potekal v sodelovanju knjižnice in ge. Ane Prešeren ter otrok iz skupin od 5. do 6. leta starosti; direktorica knjižnice , ga. Božena Kolman, je otrokom podelila diplome,
• ZAKLJUČEK PRAVLJIC je popestril Andrej Jalen, ki je otrokom s pomočjo lutk predstavil pravljico » Rdeča kapica«; prisotne so bile: vodja projekta, knjižničarka ga. Ana Prešeren, direktorica knjižnice, ga. Božena Kolman, ravnateljica VVZ Radovljica, ga. Marja Čad,
• OBISK REGIJSKE EKO KOORDINATORKE – ga. Greta Kutnjak je opravila pregled eko kotičkov, ločevanja odpadkov, oznak za varčevanje z vodo in električno energijo; ogledala si je tudi eko vrt; z videnim je bila zelo zadovoljna; pohvalila je eko koordinatorko v naši enoti, go. Mojco Kapus, in vodjo projekta »eko vrt«, go. Branko Slapar,
• PIŽAMA ŽUR – sodelovali so otroci od 4. leta starosti; zbrali so se ob 18 uri, se napravili v pižame, praznovali rojstne dneve, se igrali z medvedki, zaplesali v telovadnici, povečerjali pico ter se utrujeni odpravili spat; nepozabno doživetje,
• » MINI OLIMPIJADA« – zbrali so se vsi otroci radovljiške občine, ki obiskujejo vrtec; pozdrav vodje vrtca, ge. Metke Perko, župana občine Radovljica, g. Cirila Globočnika, ravnateljice VVZ Radovljica, in ge. Marje Čad; za organizacijo in pripravo iger je poskrbel g. Matej Pagon; dvig zastave in prižiganje olimpijskega ognja; igre je vodila vzgojiteljica Slavka Praprotnik; otroci so ob zaključku prejeli medalje in zasluženo malico; bravo mladi športniki in vsi navijači,
• TRBIŽ 2015 – pri likovnem natečaju je sodelovalo šest skupin (Morski ježki, Rakci, Delfini, Hobotnice, Galebi, Morske zvezde); koordinatorki sta bili vzgojiteljica Lučka Sovinc in pom. vzgojiteljice Janina Vodan; prejeli smo 3. nagrado (110 eu); za vsako skupino smo nabavili igrače,
• OBISK LETALIŠČA BRNIK – otroci, ki obiskujejo planinski krožek so si pod vodstvom pilotke ogledali policijske helikopterje,
• PLAVALNEGA TEČAJA v Radovljici so se udeležili otroci od 5. do 6. leta starosti,
• EVROPSKA VAS – sodelovanje pevskega zborčka » Polžki korenjaki« na Linhartovem trgu v Radovljici,
• » MEDVEDKI« – razstava medvedkov, knjig, slikanic, branje pravljic, ogled risake, telovadimo kot medvedi…,
• OBISK DIJAKOV SVŠ JESENICE – zaigrali so nam igrici »Čebela Adela« in »Zajček Rik« in pripravili delavnice za otroke od 5. do 6. leta starosti.

PREDVIDENE DEJAVNOSTI – JUNIJ
• obisk Kekčeve dežela v torek, 02. 06. 2015,
• svetovni dan okolja (5. junij) – izleti po okolici,
• »Dan športa« na igrišču,
• piknik na igrišču,
• zaključna srečanja s starši.

In kaj smo še delali:
• peli pesmice, barvali metulje, se igrali na igrišču,
• se družili z babicami in dedki (skupina Ladjice),
• opazovali bube in gosenice z lupo,
• opazovali travnik in drobne živali – metulje, čebele, mravlje,…,
• pihali regratove lučke, nabrali šopek in spoznavali travniške cvetlice,
• se s starši družili v športnem parku Završnica (skupina Sončki),
• nabirali smrekove vršičke, bezeg ter delali sirup,
• posadili papriko, paradižnik, krompir ter posejali ognjič,
• skrbeli za urejenost vrta, gredic,
• se na zaključku peljali s konjsko vprego in vozovi,
• obiskali kužka Wineta na poligonu,
• predstavitev divjih živali – profesionalni fotograf,
• obisk kmetije v Hlebcah,
• obnovimo eko pravila, zapojemo eko himno,
• ogled hokejske tekme – svetovno prvenstvo,
• obisk sestre Marije – pregled in umivanje zob,
• nastop za starše – gl. pravljica »Živali pri babici zimi«,
• ob plakatu predstavili svojega hišnega ljubljenčka.
Za vrtec Lesce zapisala: Metka Perko

Dostopnost