V naši enoti smo odprli nov oddelek – skupino Sončki. Novinci so pričeli s sproščenim uvajanjem – igro v igralnici, plesom ob glasbi, prepevanjem pesmi in s sprehodi po okolici.

V vseh skupinah so spoznavali dr. Franeta Prešerna, ga risali in smiselno nadgrajevali znanje o državnih simbolih glede na starost otrok (risanje, poslušanje del, petje himne, državni simboli ipd.).

Razstava starih predmetov nam je nudila zanimivo izhodišče za izdelavo plakata in primerjanje starih predmetov z današnjimi (npr. likalnik, mlinček za kavo, telefon ipd.), za spoznavanje ljudskih plesov, pesmi in iger naših starih staršev.

Otroci iz skupine Polžki so s temo Muca Copatarica obeležili 100. obletnico rojstva Ele Peroci, ter se v okviru le-te bosi (v nogavicah) sprehajali po čutni poti.

V času praznika valentinovo so otroci izdelovali drobne pozornosti in se pogovarjali o temi prijateljstvo.

Krepili so različne motorične spretnosti (koordinacijo, ravnotežje, hitrost, vzdržljivost in gibalne vaje za usmerjanje in vzdrževanje pozornosti) ter odhajali na opazovalne sprehode po Begunjah.