Prišel je praznični čas, veseli december. V vrtcu Lesce se je 1. decembra 2022 odprl nov oddelek Sončki, kjer je uspešno potekalo uvajanje najmlajših otrok v vrtcu.

Pričeli smo z okraševanjem vrtca, zato je bilo že čutiti pravo praznično vzdušje.

To praznično vzdušje je popestrilo miklavževanje, obisk čarodeja Tonija in dedka Mraza.

Otroci so izdelali svoje laterne, starše pa smo povabili na novoletno srečanje. Skupaj smo se odpravili na sprehod z lučkami po Lescah ter uprizorili predstavo v OŠ Lesce z naslovom Čarobna pravljica v izvedbi strokovnih delavk. Na predstavo smo v dopoldanskem času povabili tudi upokojenke Vrtca Radovljica.

V garderobah smo pripravili novoletni bazar, ki je potekal v dopoldanskem času.

Vse skupine so rajale na asfaltnem igrišču vrtca – ples in prepevanje okoli novoletne smreke. Ta dogodek smo posneli in ga kot praznično voščilo poslali staršem.

Sodelovali smo s KS Lesce – nastop otrok iz vrtca in otrok folklorne skupine Nageljčki ter tržnica. Otroci iz skupine Delfini so obujali stare običaje s koledovanjem.

Več skupin v vrtcu je peklo piškote. V prvem starostnem obdobju so pomagale kuharice. V telovadnici vtrca je potekalo veselo druženje – praznični kino in ples.

Za konec pa smo pripravili slavnostno kosilo, ki je potekalo v prazničnem vzdušju.