V mesecu juniju smo se posvetili temi počitnice, ki je zajemala igre z vodo, raziskovanje – kaj najdemo pod vodo in kaj na vodi (v morju ali jezeru). Velik poudarek smo dali na to, kako se zaščititi pred škodljivimi sončnimi žarki (otroci so izdelali plakat, opazovali sonce na nebu, svojo senco (dolžino), si poiskali ali pa sami ustvarili senco, se igrali v šotorih – tipijih).

Otroci najstarejše skupine so obiskali Dino park na Bledu ter si ogledali starodavna bitja in se zabavali na igralih.

Ob zaključku leta so se otroci in starši skupine Žoge podružili ob gibalnem poligonu, ki ga je organiziral Matej Pagon, otroci iz starejše skupine pa so odšli na Kovačkovo pot v Kropo.

Kot prijeten pozdrav poletju so nam prostovoljni gasilci iz Kamne Gorice pripravili vodne igre, kjer so se otroci preizkusili na poligonih in se igrali različne igre z vodnimi balončki.