S poslušanjem Zdravljice in nastopi otrok smo se na proslavi poklonili našemu pesniku dr. Francetu Prešernu. Obiskala sta nas tudi Povodni mož in Urška. Nista pa prišla praznih rok, saj sta nam prinesla košarico fig, s katerimi smo se z veseljem posladkali.

V garderobi imamo razstavo igrač, ki so jih doma ustvarili otroci s svojimi starši.

V garderobi pa nam dela družbo tudi Zamaškonjam, ki pridno pohrusta vse zamaške, ki jih otroci prinesejo v vrtec. Zbiranje zamaškov poteka v okviru ustvarjalno-trajnostnega natečaja Zamaškonjam.

Imeli smo tudi srčkov dan; ustvarjali smo srčke iz das mase in zaplesali na srčkovem plesu.

Na pustni torek smo ob glasbi veselo zarajali, nato pa smo se s pustnim sprevodom odpravili po Radovljici preganjat zimo.

Tudi v tem mesecu smo obiskali knjižnico in v pravljični sobi prisluhnili pripovedovanju pravljic knjižničark.

V vrtcu nas je obiskala mamica dečka, ki je vključen v našo enoto in nam predstavila poklic frizerke.

Najstarejši otroci so s plesom, Ob bistrem potočku je mlin, nastopili na prireditvi Dan vrtca.