Novice- oktober:
• Obiskali so nas otroci iz ljubljanskih vrtcev, skupaj smo se družili in igrali na našem igrišču.
• Praznovali smo teden otroka:
– družili smo se vsi skupaj na glasbeno-plesnem dopoldnevu,
– si ogledali slovenske risanke Bojan,
– v vrtcu smo imeli na obisku pravega ježka, ga opazovali, mu prepevali, risali….,
-si ogledovali knjige in slikanice, fotografije otrok iz celega sveta,obutev,….
– strokovni delavki sta pripravili glasbeno lutkovno predstavo: Medved išče pestunjo,
– skriti zaklad pa smo iskali v naslednjem tednu, ko nas je obiskalo lepše vreme; otroci so reševali naloge na temo čevljev in v zakladu našli copatke s sladkim presenečenjem.
• Otroci pikapolonic in metuljev so obiskali knjižnico in pričeli s projektom Z nahrbtnikom v knjižnico.
• Obiskala nas je preventivna sestra za zobe, ogledali smo si film o negi zob.
• Organizirali smo zbiralno akcijo starega papirja.
• Veliko časa smo preživeli v naravi in opazovali njene prečudovite barve.
• Nadaljevali smo temo o čevljih, copatih, nogah in skupaj s starši pripravili razstavo čevljev v garderobi.
• S čevlji smo se igrali, s preobuvali, jih sortirali, z njimi hodili…..
• Ogledali smo si odlično predstavo: Potovanje malega čevlja v organizaciji našega zavoda.
• Ustvarjali smo na temo barve jeseni v povezavi z obutvijo, stopali.
• Med počitnicami smo bili pri nas združeni skupaj z vrtcem Kamna Gorica.