V (naj)mlajše skupine smo v tem mesecu uvajali nove otroke oz. pripravljali dobrodošlice zanje in se navajali na samostojnost pri higieni, oblačenju ter hoji po okolici.

Spoznavali smo posebnosti zimskega časa preko vseh čutov, gibanja, pogovorov, ustvarjanja in literature. Lotimo se tudi naravoslovnih poskusov s področja agregatnih stanj vode ter mešanja snovi in tekočin.

V eni izmed skupin so otroci izrazili zanimanje za koledar – učili so se dneve (deklamacija), časovne pojme, letne čase.

Redno smo skrbeli za ptice (in veverice) v ptičjih hišicah v okolici vrtca in spodbujali otroke k skrbi za (vse) živali pozimi.

Praznovali smo – vsaka skupina po svoje obeleži rojstne dneve, poslovimo pa se tudi od sodelavke, ki odhaja v pokoj tako, da ji vsaka skupina pripravi darilce presenečenja.

Nekaj skupin obišče medicinska sestra za preventivo z dejavnostjo na temo »obisk pri zdravniku«.