V mesecu februarju smo po skupinah izvajali dejavnosti na teme Zimski športi in olimpijske igre, Moj mali prijatelj (obisk kuža) in Samostojnost.

Poleg tega pa smo poznavali slovenske praznike in običaje:

–  se pogovarjali o pesniku Francetu Prešernu (slikovno gradiva in diaprojekcije),

–  poslušali recital Povodni mož ob power point predstavitvi,

–  v igralnicah postavili knjižne kotičke,

–  upodabljali pesnika v različnih tehnikah,

–  spoznavali državne simbole,

–  prebirali otroško ljudsko izročilo (knjiga Enci benci).

Začeli smo s pripravami na pust: vrtec smo okrasili z baloni, prepevali pustne pesmi ob spremljavi kitare in malih ritmičnih inštrumentov, izdelovali pustne maske, klovne in prebirali literatro na to temo.

Hodili smo na sprehode in izlete v okolico vrtca, v telovadnici pa smo izvajali vadbene ure in gibalne minute.

V tem mesecu smo nadaljevali s projekti v katere smo vključeni: Zdravje v vrtcu, Eko projekt, Mali sonček, Pasavček in Veseli bralček.