alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
Skoči na glavno vsebino

Kot vsako leto, smo tudi letos v naši enoti na prav poseben način obeležili slovenski kulturni praznik – ob Prešernovem dnevu smo se pod vodstvom ene izmed vzgojitelji, razveselili proslave na asfaltnem igrišču,

Otrokom se je z nežno melodijo predstavil citrar Dejan Praprotnik, nato pa so nas s plesom razveselili še folkloristi plesne skupine Korenine.

Z nastopom so se predstavili tudi otroci starejših skupin, in sicer skupina Delfini z deklamacijo ter skupina Galebi s slovensko himno ter deklamacijo Cici škrat.

Na koncu smo sklenili velik krog in skupaj zaplesali ob pesmi Abraham `ma sedem sinov. Ni manjkal niti Dr. Fig, ki je med otroke razdelil sladke fige.       

Ker pa nas je že takoj po koncu meseca čakal pustni torek, smo vzgojiteljice in otroci začeli izdelovati pustno dekoracijo ter krasiti igralnice in garderobe. Naučili smo se pesmico »Pustni dan« in izdelali pripomočke – ropotuljice, s katerimi bomo na pustnem sprevodu po Lescah odganjali zimo.

Dostopnost