alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
Skoči na glavno vsebino

Na igrišču vrtca v Lescah je 27. 5. 2015 potekala športna prireditev Mini olimpijada za vse otroke pred vstopom v šolo. Otroci iz oddaljenih enot so se v Lesce pripeljali z avtobusom. Razdelili so se na devet skupin, vsak od otrok je prejel majico v barvi svoje skupine.

 

Na začetku sta zbrane otroke spodbudno nagovoprila župan Občine Radovljica, gospod Ciril Globočnik, in ravnateljica vrtca, gospa Marja Čad, ki sta tudi dvignila zastavo in prižgala olimpijski ogenj. Po zvokih himne se je olimpijada pričela. Povezovalka in voditeljica Slavka Praprotnik je otroke vodila preko devetih gibalno raznolikih postaj, ki jih je pripravil športni pedagog Matej Pagon. Otroke  so dobro motivirale zanimive naloge in navijači, mlajši otroci iz vrtca Lesce ter nekateri starši, ki so prišli spodbujat otroke. Po opravljenih devetih postajah je sledil še kros vseh skupin. Za zaslužen trud so otroci prejeli kolajne, ki jih je podelila vodja enote Lesce, gospa Metka Perko. Na koncu so ogreta telesa ohladili s sladoledom in pijačo. Otroci so se navdušeni in polni športnih doživetij vrnili nazaj v svojo enoto.


Dostopnost