alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
Skoči na glavno vsebino

V mesecu decembru smo v radovljiški enoti skupaj z otroki najprej uredili in okrasili igralnice s smrečicami in novoletno dekoracijo in se tako pripravili na obisk dobrih mož. Prvi nas je obdaril Miklavž s peharji suhega in svežega sadja ter piškoti. Za Božička smo napisali in narisali pismo in s tem sodelovali v projektu Božičkova pošta, za nagrado pa dobili spletni ogled igrane igrice. V knjižnici smo imeli pravljične urice in si ogledali risani film Frančkov božič, v igralnici na platnu pa še druge božične ali zimske risanke. Ustvarjali smo voščilnice kot voščilo za starše ob koncu leta. Prebirali smo knjige o treh dobrih možeh in tudi o Mojci Pokrajculji, saj smo s sodelavkami v Linhartovi dvorani  zaigrali igrico na to temo z naslovom Mojca, kje so piškoti? Pred predstavo smo pripravili bazar  s prazničnimi  izdelki, kjer smo  zbirali prostovoljne prispevke za dodatne dejavnosti, ki se bodo v prihodnje izvedle v vrtcu. Praznovali smo rojstne dneve otrok, ki so bili rojeni v decembru, za zabavo pa je poskrbel obisk harmonikaša, ki nam je popestril dan z domačimi vižami in otroškim plesom. Decembra velikokrat diši po sladkem, zato smo tudi mi izdelovali slastne piškote. Po lokalni skupnosti smo z otroki osebno  odnesli voščila, se družili med igralnicami in si ogledali praznično okrašeno mesto. Obiskala sta nas čarovnik Toni in dedek Mraz, ki sta nas razveselila z zabavnimi triki, prijaznimi besedami in bombončki. V eni od skupin so se skupaj s starši poslovili od strokovne delavke, ki odhaja na porodniški dopust, imamo pa tudi vestno pripravnico, ki je v tem mesecu že opravila nastope za strokovni izpit.  Na petek pred božičnimi prazniki je sledilo slavnostno kosilo s svečkami in pritajeno svetlobo s slastnimi »pohančki«, ocvrtim krompirčkom, zelenjavo in motovilcem.

Dostopnost