29. in 30. 9. 2022 smo izvedli 1. roditeljske sestanke za starše iz vseh skupin.

V uvajalnem obdobju so se otroci preko teme Moj vrtec navajali na novo okolje, življenje v vrtcu in se spoznavali med seboj.

27. 9. smo si ogledali predstavo Škratek prijateljček reši težave v izvedbi Zavoda Enostavno prijatelji. Sredstva zanjo je prispevalo društvo Mladinski svet Čebela.

Od 16. 9. do 22. 9., ob Tednu mobilnosti, smo se pogovarjali o mobilnosti. Prebirali smo zgodbo Beli zajček in otroke spodbujale, da skupaj s starši v vrtec pridejo peš, s kolesom ali skirojem.  Prepevali smo pesmi ter se igrali gibalne in rajalne igre. Vse skupine smo odšle na opazovalne sprehode ali izlete v okolico vrtca.

19. 9. se nam je predstavila plesna šola Vesele nogice, s katero smo zaplesali nekaj plesov.

Od 23. 9. do konca meseca smo praznovali prihod jeseni. Obiskala nas je tetka Jesen, prepevali smo jesenske pesmice, prebirali knjige o jeseni, se igrali igro z vlogami tržnica, spoznavali in okušali jesensko sadje in spoznavali značilnosti jeseni.

Zajčki (otroci, ki drugo leto odhajajo v šolo) so 28. 9. obiskali Kekčevo deželo.

V telovadnici smo izvajali vadbene ure in gibalne minutke.

Praznovali smo rojstne dneve otrok rojenih v tem mesecu. Strokovne delavke smo zanje izdelale različne didaktične igre.

Veliko časa smo preživeli zunaj na svežem zraku; hodili smo na sprehode in se igrali na igrišču ter terasi.