V mesecu maju smo se pogovarjali o travniku in življenju na njem, spoznavali matematične pojme in izvajali kemijske poskuse.

Na igrišču smo urejali eko vrt ter nanj posadili zelišča in mlade rastline.

Račke so se odpravile na zaključni izlet v Preddvor.

Vse skupine so se odpravile na spomladanske izlete v bližnjo okolico vrtca (Ljubno, Stovc, Otoče, igrišče Prug …).

Ogledali smo si lutkovno predstavo Morske dogodivščine v izvedbi Gledališča Makarenko (sredstva iz sklada enote).

Izvedli smo fotografiranje po skupinah.

Zajčke je obiskal gozdar Aljaž in jih popeljal na raziskovanje gozda.

Zajčki in Ježki so obiskali glasbeno šolo v Radovljici, kjer so si ogledali glasbeno pravljico.

Nežka Kukec nas je zabavala s prigodami Pike Nogavičke (sredstva iz sklada enote).

Učenka glasbene šole Radovljica Hana Pernuš nam je na prečno flavto zaigrala nekaj pesmi.

V Radovljici smo sodelovali na srečanju Gibajmo se skupaj in Mini olimpijadi za otroke, ki jeseni odhajajo v šolo.

Otroci, ki jeseni odhajajo v šolo, so opravili tečaj rolanja

Na bližnjem travniku smo vsi otroci iz vrtca tekli kros.

Na igrišču, na otočku in v telovadnici smo pripravili gibalne poligone, gibalne minutke in igre za sproščanje.

V maju smo sodelovali v zbiralni akciji Pomoč slovenskim otrokom. Zbirali smo hrano z daljšim rokom uporabe, higienske pripomočke in pralna sredstva.

Otroci s starši pridno prinašajo zvezke za dobrodelno akcijo Pokloni zvezek.

Zaključili smo s projektoma Pasavček in Eko vrtec.