alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
Skoči na glavno vsebino

Mesec oktober smo začeli z jesenskim srečanjem, in sicer v okviru zaključka projekta Dnevi evropske kulturne dediščine, ki je potekalo na Šobcu. Že pred samim dogodkom so otroci po skupinah sami ustvarjali mozaike, izdelovali košarice iz volne, sušili krhlje iz hrušk in jabolk, pekli pecivo … Staršem so se predstavili z rajalnimi ali pevskimi točkami ljudskih pesmi, srečanje pa se je nadaljevalo s predstavitvijo starih obrti in starih gibalnih iger.

Vsi smo sodelovali na podnebnem teku z naslovom »Čas se izTEKa«, ki je potekal na stadionu pred OŠ Lesce.

Otroke iz starejših skupin so obiskali zdravstveni delavci, ki so jim prikazali pravilen potek umivanja in čistoče zob.

Deževne dni smo izkoristili za ustvarjanje jesenskih dekoracij.

Skupina Morske zvezde je skupaj z upokojeno vzgojiteljico našega vrtca, go. Metko Perko, odšla na izlet na Šobec. Skupina Rakci je na asfaltnem igrišču telovadila skupaj z društvom Šola zdravja. Hobotnice je obiskala delovna terapevtka iz ZD Jesenice. Galebi so se preko pravljice z naslovom The extraordinarily Ordinary Kittens, ki jim jo je predstavila mamica enega izmed otrok, seznanjali s tujim jezikom.

Dostopnost