Mesec februar smo poimenovali mesec kulture. Otroci so se seznanjali s slovensko zastavo, grbom, himno in protokolom ob poslušanju le-te.

Preko izdelave plakata so otroci spoznali pesnika dr. Franceta Prešerna, zanimivosti iz njegovega življenja in njegova dela.

Otroci so se seznanjali s starimi predmeti, poskušali so ugotoviti, za kaj so jih uporabljali in jih primerjali z današnjimi. V garderobi smo uredili tudi razstavo le-teh.

V vrtcu je otroke obiskala knjižničarka in predstavila oblačila knjižničarke iz preteklosti.

Bivanje na prostem smo izkoristili za igre na snegu in odšli na zimski športni dan – sankanje na bližnjem smučišču.

Otroci so se na valentinovo udeležili srčkovega plesa, na pustni torek pa so se zabavali na plesu v maskah in se odpravili na pustni sprevod po vasi.

Otroci iz starejše skupine so s plesno točko, z gimnastičnimi trakovi, nastopili na prireditvi Dan vrtca – Sreča je v nas.