alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
Skoči na glavno vsebino

V mesecu februarju so se otroci seznanjali s kulturo, in sicer so poleg proze spoznavali tudi poezijo, se seznanjali z besedami ilustrator, pesnik in pisatelj. Otroci so preko fotografij in literature spoznavali slovenskega pesnika Franceta Prešerna in se seznanjali z zanimivostmi njegovega življenja. Hkrati so otroci spoznavali slovensko in druge zastave. Poslušali so slovensko himno in se seznanjali s protokolom ob njej.

Na pustni torek smo se kot pustne šeme otroci in vzgojiteljice odpravili na pustni sprevod skozi vas, na katerem smo z ropotuljami odganjali mrzlo zimo. Po vrnitvi v vrtec pa so otroci obeh skupin zarajali na pustnem plesu.

Za valentinovo smo se z otroki  pogovarjali o ljubezni, kako jo občutijo, kako si jo izkažejo. Izdelali so srčke in zaplesali na srčkovem plesu.

Otroci iz mlajše skupine so se pod  temo dom/hiša seznanjali  z različnimi vrstami doma, grajenjem hiš, blokov, gradov. Ustvarjali so ladjice za gregorjevo.

Otroke obeh skupin je obiskala knjižničarka in otrokom povedala pravljico o žabjem kralju.

Otroci najstarejše skupine pa so s plesom in petjem na pesem Čokolada nastopili na dnevu vrtca.

Dostopnost