alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";

November je mesec, kjer se prepletata jesen in priprave na veseli december. Letošnji november pa nas je na veliko presenetil z dežjem in slabim vremenom, zato je bilo časa za ustvarjanje več, ob tem pa so otroci spodbujali čutila in razvijali fino motoriko. Vseeno pa smo našli čas tudi za razgibavanje, največkrat kar v igralnicah in tako pretegnili svoje telo ob vajah, lazenju, plazenju, skakanju, plesu …

Kaj se nam je dogajalo poleg tega?

  • V povezavi s Tradicionalnim slovenskim zajtrkom nas je obiskal čebelar, seznanjali smo se z življenjem čebel, se sladkali z medom, pekli medenjake, izdelovali dekoracijo iz različnih semen, čebelice iz pene, oblikovali čebelji kotiček na hodniku vrtca, se naučili kakšno pesmico, brali pravljice …
  • V oktobru smo se prijavili na nagradni natečaj Poskočna turneja in osvojili nagrado: obiskala sta nas dva člana skupine Poskočni muzikanti in nas zabavala ob glasbi in plesu.
  • Pripravljali se na veseli december z izdelovanjem decembrske dekoracije in izdelkov za bazar. V ta namen smo izdelovali voščilnice, barvali z rokami in nogami, izdelovali okraske iz slanega testa in das mase, sveče iz voska, polnili nogavice s peskom …
  • Otroci so samostojno posegali po različnih igrah, kjer so se seznanjali s pravili igri, razvijali fino motoriko, pincetni prijem, se družili z vrstniki, urili v pogovarjanju, dogovarjanju, prepričevanju, razvijanju samostojnosti …