alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";

Po dolgih prazničnih počitnicah in gostovanju v Vrtcu Radovljica smo se polni energije in načrtov vrnili v naš vrtec. Na žalost so nas skoraj skozi cel mesec januar napadale različne bolezni, zaradi katerih je bil naš vrtec osiromašen tako z otroki kot strokovnimi delavkami.

Vseeno pa smo z otroki, ki so bili prisotni, izvajali različne dejavnosti, se družili, igrali, sprehajali…

Otroci iz skupine »mucki« so se spoznavali s pravljico Babica Zima, z živalmi iz pravljice, peli različne pesmice, spoznavali in se igrali z zimskimi oblačili, ustvarjali snežinke, se igrali z njimi, se gibali na svežem zraku in v igralnici, družili s prijatelji iz drugih skupin, poslušali pravljico v knjižnici …

»Čebelice« so v sklopu celoletnega projekta spoznavale različne vrste klasja in žit, jih razvrščali, poimenovali, z njimi likovno ustvarjali. Veliko so se gibali na svežem zraku, ob sprehodih opazovali naravo, obiskali knjižnico. Skupaj z otroki iz skupine medvedki se pripravljajo na nastop ob Dnevu vrtca, zato se v vrtcu sliši veliko ljudskega petja, rajanja, deklamiranja …

Predšolski otroci iz skupine »medvedki« so v tem mesecu uspešno opravili tečaj drsanja na pokritem drsališču v Radovljici. V vrtcu pa so se spoznavali z arhitekturo – gradimo in zidamo. Ob sprehodih so opazovali stavbe v vasi, da so jih kasneje v vrtcu lažje izdelovali, risali načrte, se o njih pogovarjali. Zidali so iz kock, lesa, kartona, tapet – in skupaj izdelali pravo maketo mesta. Ogledovali so si tudi domove različnih živali, jih primerjali med seboj, izdelali ptičje hišice. Tudi medvedki se pripravljajo na nastop ob Dnevu vrtca v Radovljici.