alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
 • V tem mesecu smo namenili pozornost skrbi za male živali in hišne ljubljenčke. Na podlagi skupnega projekta RAVNANJA Z ŽIVALMI smo otroke seznanjali o skrbi za male živali in hišne ljubljenčke. Skupaj s starši smo zbirali pripomočke in hrano za Zavetišče Horjul. V okviru tega projekta nas je obiskalo kar nekaj domačih živali po različnih skupinah. Otroci so predstavljali svoje živali preko fotografij, otroci starejših oddelkov so obiskali veterinarsko ambulanto v Lescah; preko različnih dejavnosti smo otrokom tako približali odgovoren odnos do živali, jih osvestili o pravilnem ravnanju z živalmi, razvijali empatijo in ljubezen do živali ter dobrodelnost.
 • V telovadnici nas je 23.1.2019 obiskala gospa Maja Ptičar s službenim psom, ki rešuje izpod ruševin. Strokovne delavke in otroci so bili navdušeni nad predstavitvijo znanja psa in umirjenostjo vodičke.
 • Otroci nekaterih skupin so obiskali pasji poligon na letališču v Lescah in si ogledali treniranje psa (Hammer Team).
 • Vsi oddelki so obiskali knjižnico oziroma je knjižničarka obiskala vrtec (najmlajše skupine); predstavila jim je Zimsko pravljico.
 • V okviru zdravstvene preventive je vse najstarejše otroke obiskala medicinska sestra in jim predstavila tematiko Zdrav krožnik.
 • V okviru zobozdravstvene preventive je vse otroke, stare od 3 – 6 let,  obiskala preventivna zobozdravstvena sestra.
 • V najstarejših oddelkih so nadaljevali in predstavljali knjige za projekt Veseli bralček.
 • Otroci iz vseh skupin so v telovadnici imeli dan športa  s plesno delavnico  »Zumba«, ki jo je izvedla naša sodelavka.
 • Skupina Morskih zvezd je z zborčkom nastopila na otvoritvi nove enote Čebelica.
 • Skupine so v tem mesecu izkoristile tudi igro na snegu in se seznanjali z značilnostmi snega, ledu, vode…

SKUPINA DELFINI

 • Obiskal jih je domači ljubljenček → mačka pasme MAINE COON, ki je ena najstarejših pasem v Severni Ameriki.
 • Otroci so kljub majhni količini snega, s skupnimi močmi naredili tri  majhne snežake.

SKUPINA SONČKI

 • Izkoristili so sončne dneve za igro na snegu.
 • V okviru teme Moj mali prijatelj je mamica enega od otrok pripeljala na obisk kuža.
 • Obiskala jih je knjižničarka, otroci so vedoželjno prisluhnili Zimski pravljici.

MORSKE ZVEZDE

 • V sklopu projekta Ravnanje z živalmi so tematiko podkrepili s knjigo Maček Muri, se pogovarjali o psih in mačkah, jih izrezovali iz revije, postopoma risali dele mačka, jih obrisovali z grafomotoričnimi vajami (navpične črte), razvrščali hrano, igrače in pripomočke glede na pse in mačke,..

SKUPINA HOBOTNICE

 • Obiskala jih je mamica, medicinska sestra. Povedala je, kako skrbeti za zdravje (umivanje rok, zdrava prehrana, kašljanje v rokav…). Na koncu je vsakemu otroku podarila “Bacilčka”, ki jih bo spomnil na umivanje rok.
 • Obisk mamice točajke, ki nam je pokazala, kako se naredijo koktajl. Vsak otrok si je z njeno pomočjo naredil svojega.

SKUPINA MORSKI JEŽKI  

 • Obiskal jih je mucek, otroci so spoznali njegove lastnosti in kako je potrebno skrbeti zanj.
 • Spoznavali so tudi skrb za ptice in jim nasuli semen pred vrtcem.

SKUPINA ŽELVE:

 • Izvajali so gibalno igro “KUŽKI POIŠČEJO SVOJ DOM”.
 • Prepevali so pesmico Tri muce, ob spremljavi malih inštrumentov.
 • Obisk kužka deklice v skupini bostonskega terierja v telovadnici (otroci so se seznanili s starostjo kužka, prehranjevanjem, bivanjem, spoznali so skrb in odgovornost do njega, kako ga vozimo na sprehode, nego psa ….)

SKUPINA LADJICE

 • V okviru projektnega dela »SPOZNAVAMO SEBE IN DRUGE« so se otroci osredotočili na štiri osnovna čustva (jeza, žalost, veselje in strah). Igrali so se didaktično igro, kjer so lahko izrazili, kako se počutijo.
 • V sklopu projekta Moj mali prijatelj so se naučili novo pesem »Na potepu« in jo povezali s čustvenim odzivom pri izvedbi posameznih kitic

.

SKUPINA GALEBI

 • Pri temi Moj mali prijatelj so otroci likovno ustvarjali (lepljenka), imeli obisk psa reševalca, zbirali hrano, igrače in odeje za živali v zavetišču, prepevali pesmi o živalih, se igrali socialne igre Ubogi črni muc, ptički v gnezda,.. predstavljali slike živali, ki jih imamo doma oziroma si jih otroci želijo, šli v naravo in opazovali ptice, trosili semena v ptičje hišice, …
 • Redno so se gibali ob vadbi joge za otroke, igrali na snegu, veliko delali na grafomotoriki, vadili matematične naloge, se učili samostojno zavezati vezalke…

 SKUPINA MORSKI KONJIČKI

 • Otroci so izdelali dve veliki škatli, za zbiranje sredstev za živali v zavetišču, v okviru projekta Moj mali prijatelj. V skupini sta jih obiskala muc Bingo in kuža Elmo, pogovarjali so se o skrbi za ptice pozimi, iz furnirja izdelali ptičje krmilnice in jih nalepili na papir, na teraso so postavili svojo ptičjo krmilnico in vanjo natresli hrano za ptice.
 • Izvajali so gibalne minutke v telovadnici, izpeljali tudi Zumba plesno delavnico za vse skupine, hodili smo na sprehod z verigo in uživali ob igri na snegu.

SKUPINA PINGVINI:

 • Pri mesečni temi Skrbimo za živali so dali poudarek na pticah (omenili so tudi zapuščene živali v zavetiščih), prepevali so pesmice o pticah, prepoznavali in poimenovali ptice, izdelovali ptice, ptičje hišice, plesali so ples ptic, redno krmili ptice…
 • Vsak teden so “naredili” tudi nekaj za svoje zdravje (naravni pomarančni sok, smoothie), redno so se gibali na prostem

SKUPINA RIBICE:

 • V okviru teme Skrbimo za živali jih je obiskal kuža Pan.
 • Otroci so se igrali na snegu, tipali snežinke, risali snežake, prepevali pesmice o zimi in imeli gibalne urice v telovadnici.

SKUPINA RAKCI:

 • Otroci so spoznavali, kako pravilno skrbimo za živali, ustvarjali so živali, izdelali plakat o svojih ljubljenčkih oz. živalih, ki si jih želijo…
 • Spoznavali so ptice in jih hranili v ptičji hišici, ustvarjali so ptičke…

SKUPINA ŠKOLJKE:

 • Pogovarjali smo se o domačih živalih in kako poskrbimo za njih. Obiskala sta nas domača mačka in pes dveh otrok iz skupine. Otroci so ju lepo sprejeli, ju božali in z zanimanjem opazovali.
 • Naredili so tudi plakat s slikami živali, ki jih imajo otroci doma ali si jih želijo.
 • Seznanili so se z zgodbico o Babici Zimi, še posebej so pozornost namenili skrbi za ptice pozimi.