V tednu kulture od 4. do 7. 2. smo:

• se pogovarjali o pesniku Francetu Prešernu,
  • obiskali knjižnico v vrtcu, si izposodili knjige in jih prebirali,
  • v igralnicah postavili knjižne kotičke,
  • spoznavali državne simbole (barvali zastave in grbe, poslušali himno),
  • upodabljali pesnika s svinčnikom,
  • izdelovali svoje knjige z različnimi likovnimi tehnikami,
  •  izvedli proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku,
  • intenzivno prebirali in pripovedovali bralno značko.
  • za valentinovo smo izdelovali srčke in zaplesali srčkov ples.

Od 11. 2. do 15.2. so se otroci, ki jeseni odhajajo v šolo, udeležili  tečaja drsanja v Radovljici. V tem tednu so obiskali še otroke iz vrtca Radovljica, se sprehodili po Radovljici in telovadili v telovadnici športnega centra.

Sodelovali smo na prireditvi Dan vrtca; zapeli smo venček ljudskih pesmi: Goslice, Majhna sem bila in Rom pom pom. Na nastop smo se pripravljali vsak dan v tednu pred dogodkom, spremljal nas je harmonikar.

Otroci iz vseh skupin v vrtcu so sodelovali v dobrodelni akciji Zveze Prijateljev Mladine Slovenije »Podarite nam modro srce«; z različnimi tehnikami smo izdelali modra srca in jih razstavili na hodniku vrtca.

Po skupinah smo praznovali rojstne dneve otrok rojenih v tem mesecu.

Začeli smo s pripravami na pust; vrtec smo okrasili z baloni, prepevali pustne pesmi, izdelovali pustne maske in prebirali knjige na to temo.

V letošnjem februarju smo bili veliko na prostem, saj je bilo res lepo vreme. Hodili smo na sprehode in krajše izlete in se gibali na igrišču.

Od 25. do 1. 3. so bile zimske počitnice, zato je bilo v vrtcu nekaj manj otrok, ki so bili združeni v tri skupine.

V tem mesecu nismo pozabili na projekte, v katere smo vključeni:

• Zdravje v vrtcu,
  • Eko projekt,