alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
  • Ob kulturnem prazniku so iz vseh skupin pripravili točke za nastopanje: malčki so zapeli in zaigrali na male ritmične instrumente; otroci srednje skupine so deklamirali šaljivke in zaplesali ob pesmi Črni kos, starejši otroci pa so predstavili deklamacije, ki so se jih naučili skupaj s starši.
  • Mesec smo posvetili slovenskemu ljudskemu izročili. Petje, poslušanje ljudskih pesmi, deklamacij, izštevank, branje slovenskih ljudskih pravljic… .
  • Otroci so spoznavali igre iz slovenske zakladnice; Po Sloveniji, Jaz pa pojdem na Gorenjsko, Trden most, Mati, ali je kruh že pečen.
  • V vseh skupinah so likovno ustvarjali, spoznavali nove oziroma različne likovne tehnike (risanje z ogljem, kaširanjem balonov in izdelovanje pustnih mask, slikanje, ustvarjanje z glino, izdelovanje kurentov…).
  • Starejši skupini sta obiskali knjižnico. Otroci iz skupine Metulji so spoznavali različne literarne zvrsti, otroci iz skupine Pikapolonice pa stare krajevne običaje (pust, Gregorjevo).
  • Otroci, ki odhajajo v šolo so opravili tečaj drsanja 11. – 15. 02. 2019. Opravilo ga je deset otrok.
  • V dveh skupinah smo že sklicali roditeljske sestanke.
  • Lepo vreme smo izkoristili za sprehode in izlete v gozd.
  • Mlajši skupini se je pridružil še en novinec, skupina je sedaj zapolnjena.
  • Otroci iz skupine Murni so z barvami in oblikami klicali pomlad; spoznavali knjige v barvah, predmete v igralnici so razvrščali po barvi v obroče pravih barv, razvrščali so kocke v posode enakih barv, slikanje z barvami….

Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku

Izleti v gozd

Opazovanje vremena                                                 Igre z barvami