V tem mesecu smo dali poudarek kulturi v naši vasi in daljni okolici.

Najmlajši otroci so se poleg kulture pogovarjali tudi o svojih hišnih ljubljenčkih ter živalih v gozdu in na vasi.

Najmlajši otroci so:

• Spoznavali in se seznanjali z različnimi simboli.
  • Prebirali in se zabavali ob izštevankah.
  • Sestavljali dele v celoto na temo živali.
  • Se pogovarjali in ogledovali plakat s hišnimi ljubljenčki.
  • Prepevali pesmi o živalih.
  • Opazovali živali v vasi in naravi.
  • Poslušali in ponavljali oglašanje živali.
  • Ustvarjali za dan žena.

Najstarejši otroci so:

• Uspešno izvedli tečaj drsanja.
  • Obiskali knjižnico v mestu Radovljica.
  • Si ogledali novi in stari del mesta Radovljice (opazovanje stavb, preštevanje nadstropij, oken, balkonov …).
  • Opazovali prometno ureditev v mestu (v okviru projekta Pasovček).
  • Skrbeli za živali pozimi (ptice).
  • Izdelovali ptičje hišice iz odpadne embalaže KEMS.
  • Risali dr. Franceta Prešerna z ogljem.
  • Gubali srčke za projekt Modro srce.

Mamica dečka iz najstarejše skupine je otroke iz skupine Sončki povabila na ogled pralnice v Radovljici. Oče  dečka iz starejše skupine je otroke iz obeh skupin popeljal po vasi Kamna Gorica. Ob tem nam je strokovno prikazal znamenitosti v vasi.

Otroci iz obeh skupin so:

• si ogledali razstavo predmetov iz časa dr. Franceta Prešerna,
  • se pogovarjali o dr. Francetu Prešernu ob slikovni predstavitvi (PP) ter prebirali njegovo literaturo,
  • se pogovarjali o narodnih nošah ob slikovni predstavitvi (PP),
  • se pogovarjali, spoznavali in utrjevali simbole slovenske države,
  • prepevali ljudske pesmi ter spoznavali ljudske rajalne igre,
  • izvajali daljše in krajše sprehode po vasi in bližnji okolici (gozd in smučišče),
  • obiskali »gledališče v vrtcu« in si ogledali lutkovno predstavo v izvedbi strokovne delavke vrtca. Po končani predstavi so se v igranju preizkusili najstarejši otroci ter vzgojiteljice.
  • Praznovali rojstne dneve.

Otroci iz skupine Sončki so preko celega meseca plesali »Rašpljo« ob spremljavi harmonike g. Albininija; s tem plesom so se otroci predstavili na prireditvi Dan vrtca v Srednji gostinski in turistični šoli Radovljica.