alert (\"ldksaf\"); var top_header = document.getElementById(\"top-header\"); top_header.innerHTML = \"New Header\";
 • V mesecu februarju smo zavrteli čas nazaj in se preko teme Bilo je nekoč … popeljali v stare čase.
 • S proslavo smo obeležili slovenski kulturni praznik in se poklonili pesniku dr. Francetu Prešernu. Na proslavi so otroci in strokovne delavke zaplesali otroške ljudske plese, pridružila sta se nam tudi Povodni mož in Urška. Na koncu smo se vsi skupaj posladkali s figami.
 • Ob slovenskem kulturnem prazniku smo v vrtcu pripravili razstavo.
 • Obiskali smo knjižnico ATL Radovljica, kjer smo poslušali zgodbo o Volku, ki je hotel spremeniti barvo, potem pa nas je povabil na igro v pravljično sobo. V knjižnici smo si izposodili knjige, ki smo si jih ogledovali in prebirali tekom celotnega meseca. Otroci so izdelali tudi svoja prva knjižna kazala. Ogledali smo si izložbo, kjer knjige lahko kupimo.
 • S srčkovim plesom smo praznovali Valentinovo.
 • Preko power point projekcije smo si pogledali pravljico Izgubljeni kovanec. Glavna vsebina pravljice so bili stari predmeti. Stare predmete smo raziskovali tudi v »skrivnostnem« kovčku. V starem mestnem jedru smo si ogledali izložbo s starimi predmeti.
 • Obiskala nas je mama deklice, ki je vključena v skupino Črički in nam predstavila šivanje na šiviljski stroj. Za vse otroke v skupini je skrojila in zašila predpasnike, s katerimi plešemo ljudske plese. Vsak otrok je svoje »krojaške sposobnosti« lahko preizkusil na otroškem šiviljskem stroju.
 • Slavka Praprotnik nas je popeljala v svet ljudskih pesmi in otrokom že poznanih pesmi.
 • V skupini Kobilice so gnetli slano testo in se zabavali ob delanju luknjic v testu.
 • Strokovna delavka Maša Zevnik nam je predstavila kamišibaj z naslovom zgodbice Miška in njena hiška.
 • Pustni živ žav je bil za naše otroke nekaj novega. Igrali smo se skrivalnice s klovnom ter se igrali in plesali z baloni. Barvito in igrivo smo v pustnem slogu okrasili igralnice. Na pustni torek smo veselo zarajali in se zavrteli ob glasbi. Na pustnem sprevodu po mestu smo se pridružili enoti Radovljica.

Nastop “Čričkov” na proslavi 

Nastop “Kobilic” na proslavi

Nastop strokovnih delavk na proslavi

Povodni mož in Urška

Srčkov ples

 Obisk knjižnice

Izposoja kartonk in slikanic v knjižnici 

Gledanje slikanic v družbi prijateljev je zanimivo

Ogled izložbe s knjigami

Šivanje predpasnikov

Petje ljudskih pesmi z go. Praprotnik

Skrivalnice s klovnom   

Pustne “Kobilice”

Pustni “Črički”