• V tem mesecu smo poudarek namenili slovenski kulturi. S proslavo ob kulturnem dnevi smo obeležili kulturni praznik. Nastopili so otroci starejših oddelkov, folkloristi iz Begunj, glasbenika , violinistka in solistka – vzgojiteljica iz našega vrtca. Dan je popestrila vzgojiteljica, ki je s svojo preobleko v dr. Franceta Prešerna dodatno predstavila njegovo življenje in njegovo delo.
  • Otroci najstarejših oddelkov so zaključili tečaj drsanja, ki je potekal na drsališču v Radovljici.
  • Izvedli smo srčkov ples v telovadnici vrtca.
  • Vsi oddelki so obiskali knjižnico oziroma je mlajše knjižničarka obiskala v vrtcu, kjer jim je knjižničarka preko zgodbe predstavila našega največjega pesnika Franceta Prešerna.
  • V mesecu februarju smo zbirali odpadni papir, katerega sredstva bodo namenjena v sklad vrtca Lesce.
  • V najstarejših oddelkih so nadaljevali in predstavljali knjige za projekt Veseli bralček.
  • Dve vzgojiteljici iz našega vrtca sta za vse skupine v telovadnici izpeljali dan športa, in sicer z »Joga« delavnico.
  • Otroci najstarejših oddelkov so nastopili na prireditvi Sklada Vrtca Radovljica z dvema plesno – pevskima točkama: Jaz pa grem na zeleno travco in Leški rock.
  • Izvedli smo očiščevalno akcijo na igrišču vrtca.
  • V vseh oddelkih so se pričele priprave na pustovanje.
  • Veliko so se gibali na prostem. Hodili so na daljše in krajše sprehode, se na asfaltnem igrišču vozili s kolesi in poganjalci, izvajali gibalne minutke na hodniku, v igralnici in telovadnici, seznanjali smo se z različnimi gibalnimi igrami, tudi ljudskega izvora.

SKUPINA DELFINI

• Spoznali smo eno od slovenskih narodnih noš, skupaj zaplesali in zapeli.
  • Odpravili smo se na daljši izlet do knjižnice v Radovljico, kjer smo spoznavali bralno kulturo.

SKUPINA SONČKI

• Z otroki smo obiskali knjižnico in odnesli s seboj v vrtec knjigo Pikijeva topla oblačila.
  • Otroci so ob igri v kotičku – trgovina prepoznavali svoja zimska oblačila.
  • V tednu kulture smo na obisk povabili prijatelje iz “ježkov”in skupaj zaplesali.

MORSKE ZVEZDE

• Izdelovali smo Mačka Murija (koptiljajček) in imeli risarsko delavnico, kjer smo risali dr. Franceta Prešerna.
  • Spoznali smo deklamacijo: Rdeče srce imam, komu naj ga dam in sodelovali na natečaju Nivea – Modro srce.
  • Seznanjali smo se z novo pesmico Snežak in kos in z novo didaktično igro Tri v vrsto.

SKUPINA HOBOTNICE

• Iz suhih fig smo pripravili zdrav prigrizek – »grizike«.
  • V tem mesecu smo pripravili raznolike kotičke: ustvarjali smo Povodnega moža, pisali s peresom, ki smo ga prej namočili v črnilo, se igrali igro spomin na temo Prešeren.

SKUPINA MORSKI JEŽKI

• Uspešno se navajamo na samostojnost v vrtcu.
  • Osvojili smo že ples Ringaraja.

SKUPINA ŽELVE:

• Z ogljem smo risali  ogljem našega največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna in se naučili deklamacijo za nastop na proslavi, prebrali smo pesem Povodni mož in plesali ljudski ples z metlo.
  • Ob prazniku Valentinovo smo risali srčke, jih rezali in barvali.

SKUPINA LADJICE

• Z animacijo smo otroke spodbudili k razmišljanju o spoznavanju črke A, ker so nas otroci pred tem velikokrat spodbudili k tem, da si želijo tovrstnega učenja. Otroci so preko senzornega učenja spoznavali prvo črko v abecedi; naknadno so prišli do slikovnega materiala. Otroci so posamične predmete prepoznali in jih poimenovali po prvi začetni črki A – ananas ….
  • Vsakodnevno se trudimo hoditi v paru na način, da se otroci ne spustijo, gledajo naprej, in kot dosežek v tem mesecu, smo izvedli že kar nekaj sprehodov brez verige.

SKUPINA GALEBI

• Ob kulturnem prazniku smo se o tej temi pogovarjali v igralnici,  prebrali smo knjigo o Lepi Vidi, se igrali spomin s podobami iz življenja dr, Franceta Prešerna, risali portret dr. Franceta Prešerna, barvali slovensko zastavo, pripravljamo se tudi na igro, ki jo bomo predstavili staršem, spoznavali smo različne umetnike, predstavil se je tudi ilustrator, si izmišljali svoje pesmi, na sprehodih opazovali kulturne spomenike, prepevali pesem za kulturni nastop na prireditvi Sklada Vrtca Radovljica
  • Igrali smo se razne socialne igre, plesali valentinov ples, se pogovarjali, kaj je ljubezen in risali srca.

SKUPINA MORSKI KONJIČKI

• Na področju matematike smo  se seznanili z drevesnim diagramom – razvrščali po eni lastnosti.
  • Izvedli in opazovali smo naravoslovni poskus:  “Dež” – v večji prozoren kozarec smo nalili vodo, na vrhu smo iz pene za britje naredili oblak, iz katerega so kapljale kapljice iz oblaka.

SKUPINA PINGVINI:

• V februarju smo se poleg kulturnega tedna in ostalih skupnih zaposlitev posvetili novi temi: VREME IN VREMENSKI POJAVI.
  • Izdelali smo dežne palice in nanje zaigrali.

SKUPINA RIBICE:

• Naučili smo se ljudski ples: Pleši, pleši črni kos in se sprehajali v naravi ter opazovali ptičke.
  • Z otroki smo zbirali odpadni papir in ga odnesli v zabojnik.

SKUPINA RAKCI:

• Sodelovali smo na natečaju Nivea –  Modro srce.
  • Učili smo se varčevati s papirjem, vodo in energijo.

SKUPINA ŠKOLJKE:

• Izdelovali smo o glasbila (ropotulje in strgala), ki smo jih uporabili za glasbeno spremljavo nove pesmice o miškah in mačkah.
  • Pogovarjali smo se o mešanju barv; nastale so prave umetnije. Otroci so prosto ustvarjali z osnovnimi barvami in se čudili prelivanju in nastajanju novih barvnih odtenkov.